dlapacjenta.info

Zdrowo i aktywnie

Brytyjscy naukowcy z London School of Hygiene & Tropical Medicine oraz Farr Institute of Health Informatics zawiadamiają, że nadwaga i otyłość są powiązane z zachorowaniem na 17 spośród 22 najczęściej występujących odmian nowotworu. Każdy wzrost masy ciała o 5 kg/m2 zwiększa ryzyko pojawienia się raka macicy (o 62 proc.), pęcherzyka żółciowego (o 31 proc.), nerki (o 25 proc.), szyjki macicy (o 10 proc.), tarczycy (o 9 proc.), a także białaczki (o 9 proc.).
Osoby w średnim i starszym wieku, które w nocy przesypiają od sześciu do dziewięciu godzin, sprawniej myślą niż osoby, które śpią krócej lub dłużej.
Sezon letni już prawie w pełni, mimo to niektóre z nas nadal mają kłopot ze skompletowaniem wakacyjnej garderoby i wstydzą się odsłonić odrobinę ciała. Jak zwykle problem tkwi w pozbyciu się nagromadzonych zimą zbędnych kilogramów i innych niedoskonałości figury. Na szczęście specjaliści twierdzą, że jeszcze nie jest za późno na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Receptą jest jak najszybsze rozpoczęcie stosowania optymalnie zbilansowanej diety oraz serii zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało.
Regularny trening ruchowy szybko poprawia nie tylko wydolność fizyczną, ale też zdolności pamięciowe i ogólne funkcjonowanie mózgu u starzejących się osób.
Angielski serwis „BBC News/Health” informuje, że intensywne ćwiczenia fizyczne wykonywane co najmniej przez dwie i pół godziny tygodniowo zmniejszają ryzyko zachorowania na grypę. Czasem samemu trzeba sobie pomóc...
Wbrew temu, co głoszono przez lata, spożywane z umiarem tłuszcze nasycone nie wydają się zwiększać ryzyka zawału serca i innych chorób układu krążenia.
Specjaliści University College London twierdzą, że im częściej jemy warzywa i owoce, tym mniejsze jest ryzyko zgonu bez względu na wiek. Powołują się na dane o stanie zdrowie ponad 65 tys. Brytyjczyków, jakimi dysponuje National Health Survey. Co roku wśród tej grupy osób przeprowadzane są kwestionariusze sprawdzające, jak się odżywiają i jaki jest ich styl życia.
Naukowcy zbadali ekspozycję na światło i inne czynniki mogące wpływać na masę ciała – jak kaloryczność diety, poziom aktywności oraz rytm snu i czuwania. Okazało się, że światło było niezależnym czynnikiem wpływającym na BMI badanych – im więcej światła tym byli szczuplejsi.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności