dlapacjenta.info

Zdrowo i aktywnie

Zima sprzyja nie tylko katarom i atakom kichania - obniża też ogólną odporność organizmu. Łatwo się o tym przekonać, kiedy zaraz po przeziębieniu dopadają nas objawy infekcji dróg moczowych. Pojawia się uciążliwe pieczenie, swędzenie, ból w dole brzucha i nieustanna, nawracająca chęć wybrania się do toalety. Zaopatrzmy naszą zimową apteczkę w suplement diety Ginjal Urit, który wspomoże kurację i uratuje sytuację, zanim wybierzemy się do lekarza.
Po świątecznej, kulinarnej rozpuście, zamiast posypywać głowę popiołem trzeba szybko odzyskać doskonałą figurę. Przecież w trakcie sylwestrowej zabawy musimy olśnić wszystkich nieziemsko zgrabną sylwetką. Chcąc pozbyć się nadmiaru kalorii z prędkością światła możemy przyspieszyć tradycyjny trening za pomocą bieżni antygrawitacyjnej.
Podczas świąt i Sylwestra zapominamy o tym, że również w tym czasie obowiązują nas zasady zdrowego odżywiania. Nie jemy regularnie i głodzimy się, aby pięknie wyglądać. A co na to nasz organizm? Szybko nadrobi kaloryczne straty, co przełoży się na nadprogramowe kilogramy! Jak zadbać o organizm i w Nowy Rok wejść z lekkim brzuchem radzi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.
Szarość za oknem i ciągły pęd na wiele osób wpływa depresyjnie. A same święta, które powinny być okresem wyciszenia i spokoju, często również nie wpływają pozytywnie na naszą psychikę. Pewnych rzeczy nie możemy zmienić – na przykład niesympatycznych członków rodziny – ale możemy tak zaplanować wigilijne i świąteczne potrawy, by poprawiły nam nastrój.
Narciarstwo to sport, który wymaga sporych umiejętności koordynacyjnych, technicznych i dużej siły mięśniowej. Osoby, które bez przygotowania narażają się na duży wysiłek fizyczny, muszą liczyć się z ryzykiem kontuzji. Każda osoba po 30. roku życia powinna ćwiczyć streching czyli rozciąganie mięśni, które są poprzykurczane z powodu długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej oraz wieku. Najlepiej byłoby znaleźć na te ćwiczenia codziennie po 15-20 minut.
Sport to zdrowie. Jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na rozwój i kondycję, ale poprawia również samopoczucie i kształtuje postawy prozdrowotne. Trzeba jednak pamiętać, że sportowcy są bardziej narażeni na kontuzje niż osoby nieaktywne.
Każdy z nas powinien dbać o swoją dietę, bez względu na tryb życia. Odpowiednie odżywanie się to najprostszy sposób na utrzymanie organizmu w dobrej formie.
Moda na aktywny i zdrowy styl życia już na dobre zadomowiła się w polskich miastach. Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że dwie trzecie Polaków (66%) uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, w tym 40% z nich podejmowało aktywność fizyczną regularnie, a 26% sporadycznie.
Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem i za cel stawiasz sobie bieg na 10 km, czy trenujesz zdecydowanie dłużej i zamierzasz w tym roku zdobyć Koronę Maratonów Polskich, warto pamiętać o kilku zasadach, których łamanie grozi dyskwalifikacją. W rywalizacji może bowiem przeszkodzić kontuzja.
Bieganie to dziś niewątpliwie najpopularniejsza dyscyplina sportu. Obserwując ścieżki w parkach, lasach, czy na osiedlowych uliczkach, można nieraz odnieść wrażenie, że osób biegających jest więcej niż spacerowiczów. Pamiętajmy jednak, że bieganie, tak jak każdy sport, nieodłącznie wiąże się z kontuzjami.
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności