dlapacjenta.info

Powłoka antyrefleksyjna Hoya BlueControl – szkodliwe niebieskie światło poskromione!

Strona www: hoya.pl

Hoya Lens Poland to znany i ceniony producent soczewek okularowych oraz produktów optycznych najwyższej jakości, który wyróżnia się na rynku dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii produkcyjnych. Wykorzystując 75 letnie doświadczenie, eksperci firmy Hoya opracowują i wdrażają innowacyjne rozwiązania, które od lat rewolucjonizują rynek optyczny.

W szerokiej gamie produktowej firmy Hoya na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna powłoka antyrefleksyjna - BlueControl. Jej zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym  działaniem tzw. światła niebieskiego, które emitowane jest przez urządzenia cyfrowe, ekrany telewizorów, laptopów czy też smartfonów.

 

Co to jest światło niebieskie, kiedy i dlaczego jest szkodliwe?

Światło niebieskie to tzw. światło widzialne o wysokiej energii. Ten rodzaj światła emitowany jest zarówno naturalnie przez słońce, jak również przez sztuczne źródła, takie jak nowoczesne wyświetlacze, oświetlenie energooszczędne oraz urządzenia cyfrowe - monitory LCD/LED, telewizory, komputery, laptopy, a nawet tablety i smartfony. Światło niebieskie ma pewne pożądane i niezbędne dla organizmu człowieka właściwości, jednak jego nadmiar może być szkodliwy, a o długotrwałą ekspozycję na jego działanie niestety w dzisiejszych czasach nie trudno. Nadmiar światła niebieskiego może powodować przemęczenie oczu, zaburzać rytm snu, a nawet przyczyniać się do uszkodzenia siatkówki i zwyrodnienia plamki żółtej. Podczas długotrwałej pracy z urządzeniami może powodować zaczerwienienie, podrażnienie i zmęczenie oczu, bóle głowy i nieostre widzenie. Niebieskie światło odpowiada za wydzielanie melatoniny - hormonu odpowiedzialnego za regulację cyklu dobowego. Używanie urządzeń cyfrowych przed snem zaburza ten cykl, może więc powodować nie tylko problemy z oczami, ale także kłopoty z zasypianiem. Co prawda niebieskiego światła nie można zupełnie wyeliminować, ale można skutecznie ograniczać jego szkodliwe działanie za pomocą soczewek z powłoką BlueControl firmy Hoya.

 

Czym jest i jak działa powłoka BlueControl?

Powłoka antyrefleksyjna BlueControl neutralizuje nadmiar niebieskiego światła, zapobiegając w ten sposób zmęczeniu i podrażnieniu oczu. Zwiększa także komfort korzystania z urządzeń cyfrowych. BlueControl gwarantuje dobre widzenie, ogranicza powstawanie refleksów świetlnych. Posiada również zwiększoną odporność na zarysowania. Powłoka BlueControl ma również właściwości antystatyczne, które zabezpieczają soczewki przed gromadzeniem się kurzu na ich powierzchni oraz właściwości hydrofobowe i oleofobowe, zapobiegające osadzaniu się kropel wody oraz ułatwiające usuwanie brudu i tłuszczu z powierzchni soczewek. Dodatkowa ochrona przed wodą, zabrudzeniami i kurzem sprawia, że soczewki dłużej pozostają czyste, co wpływa na wygodę użytkowania samych okularów.

 

 

Firma: Hoya Lens Poland

Produkt: Powłoka antyrefleksyjna BlueControl

Cena:  od 410 zł.

 

 

dodane przez fire


ostatnia zmiana: 2017-02-28


Polityka Prywatności