dlapacjenta.info

Artykuły dla pacjenta

Co to jest właściwie podologia?

Podologia (z greki: podos - stopa, logos - nauka) jest dziedziną zajmującą się diagnozowaniem oraz zapobieganiem problemom w obrębie stóp, oraz stawu skokowo-goleniowego. Analizuje stan skóry i paznokci, budowę stopy, ruchomość stawów, napięcie mięśni, przewodnictwo nerwowe a także stan naczyń krwionośnych. Jest dziedziną interdyscyplinarną wymagająca współpracy ze specjalistami wielu dziedzin.

Podolog ma za zadanie zapobiegać i pomagać w utrzymaniu stóp pacjenta w jak najlepszej kondycji. Wykonuje kompleksowe zabiegi chroniące stopy pacjenta w każdym wieku przed konsekwencjami niewłaściwej pielęgnacji. Zabieg podologiczny powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów i warunkach z zachowaniem najwyższych standardów higieny.

Dla zdrowia i sprawności stóp dobrze jest oddać je w wykwalifikowane ręce specjalisty. Podolog po wnikliwym wywiadzie i dokładnym badaniu wykona zabieg usuwając w sposób nieinwazyjny modzele, odciski, pękający naskórek na pięcie, prawidłowo skróci paznokcie, zajmie się korektą wrastających paznokci, zaproponuje odpowiednią pielęgnację.

Jeśli uprawiasz intensywnie sport, czujesz dyskomfort z powodu wad postawy, nosisz wysokie obcasy, cierpisz z powodu wrastających paznokci, chorujesz na cukrzycę, łuszczycę lub po prostu chcesz mieć zadbane i sprawne stopy umów się na konsultację w gabinecie podologicznym.

Jolanta Konkol
Gabinet podologiczny w Krakowie


data ostatniej modyfikacji: 2015-01-22 12:52:13


Polityka Prywatności